Playoffs Stanley Cupu

Play-off Stanley Cupu je vyřazovací turnaj v National Hockey League.

Aby tým vyhrál Stanley Cup, musí vyhrát 16 zápasů play-off, 4 v každém ze 4 kol.

Play-off má 4 kola. Každé kolo se hraje na sedm zápasů. To znamená, že se hraje až sedm zápasů, dokud jeden tým nevyhraje 4 zápasy. První tři kola rozhodnou o tom, který tým z každé konference postoupí do posledního kola. Poslední kolo se nazývá finále Stanley Cupu. Vítěz této série zápasů se stane vítězem NHL a Stanley Cupu.

První kolo play-off se nazývá čtvrtfinále konference. V každé konferenci se hrají čtyři zápasy. Vítězové prvního kola postupují do druhého kola. Třetí kolo je finále konference. Dva zbývající týmy z každé konference (Východní a Západní konference) hrají proti sobě. Vítězové konferencí postupují do finále Stanley Cupu.

V prvních třech kolech má výhodu domácího ledu výše nasazený tým. Ve finále Stanley Cupu ji získá tým s lepším výsledkem v základní části. Tým s výhodou domácího ledu hostí zápasy 1, 2, 5 a 7, zatímco soupeř hostí zápasy 3, 4 a 6 (zápasy 5-7 se hrají "v případě potřeby").

Na rozdíl od zápasů základní části, které mají změněný formát pro prodloužení (3 bruslaři a brankář na každé straně), se zápasy play-off hrají v normálním složení (5 bruslařů a brankář na každé straně) a všechny se hrají ve formátu "náhlá smrt" nebo "zlatý gól" - vítězí tým, který jako první vstřelí gól v prodloužení.

Historie

Před sezónou 1993-94 byl styl úplně jiný. Liga byla rozdělena do čtyř divizí a do play-off postupovaly čtyři nejlepší týmy z každé divize. Také místo toho, aby nejlepší tým hrál s týmem na 8. místě v konferenci, hrál tým na prvním místě se čtvrtým týmem v každé divizi a tým na druhém místě s týmem na třetím místě. Ve druhém kole se dva vítězné týmy v každé divizi utkají o titul mistra divize. Vítězové divizí v každé konferenci by se ve třetím kole utkali mezi sebou o právo postupu do finále Stanley Cupu. Tento styl se dodnes používá pro rozhodování týmů v play-off v American Hockey League.

Otázka: Co je to play-off Stanley Cupu?

Odpověď: Play-off Stanley Cupu je vyřazovací turnaj v National Hockey League. Aby tým vyhrál Stanley Cup, musí vyhrát 16 zápasů play-off, 4 v každém ze 4 kol.

Otázka: Kolik kol má play-off?

Odpověď: V play-off jsou čtyři kola. Každé kolo se hraje na sedm zápasů, což znamená, že se hraje až sedm zápasů, dokud jeden tým nevyhraje čtyři z nich.

Otázka: Jak se nazývá první kolo play-off?

Odpověď: První kolo play-off se nazývá čtvrtfinále konference a skládá se ze čtyř zápasů pro každou konferenci.

Otázka: Co se stane po vítězství v každém kole?

Odpověď: Po vítězství v každém kole postupují týmy do dalšího kola, dokud se nedostanou do finále konference nebo do finále Stanley Cupu.

Otázka: Kdo má v prvních třech kolech výhodu domácího ledu?

Odpověď: V prvních třech kolech má výhodu domácího ledu výše nasazený tým.

Otázka: Kdo má výhodu domácího ledu ve finále Stanley Cupu? Odpověď: Ve finále Stanley Cupu ji získává tým s lepším výsledkem v základní části.

Otázka: Jak funguje prodloužení během zápasů play-off ve srovnání se zápasy základní části? Odpověď: Na rozdíl od zápasů v základní části, které mají pozměněný formát prodloužení (3 bruslaři a brankář na každé straně), mají zápasy play-off regulérní sestavy (5 bruslařů a brankář na každé straně) a všechny se hrají ve formátu náhlé smrti.