Marina Bay

Souřadnice: 1°17′29.05″N 103°51′50.93″E / 1.2914028°N 103.8641472°E / 1.2914028; 103.8641472

Marina Bay Street Circuit (jinak známý jako Singapore Street Circuit) je pouliční okruh kolem zálivu Marina Bay. Na této trati se jezdí Velká cena Singapuru. Trať je dlouhá 5,073 km (3,15 míle). Nachází se vedle přístavu, podobně jako Velká cena Monaka.

Obvod navrhla společnost KBR Inc. Jedná se o modifikaci původního návrhu, který poprvé navrhl Hermann Tilke.

Vlastnosti

Areál okruhu se nachází na prázdném pozemku u bulváru Republic Boulevard. Dočasná trať vede z boxů pod mostem Benjamina Shearese na Republic Boulevard a odbočuje na Raffles Boulevard. Poté vede podél Nicoll Highway, Stamford Road a Saint Andrew's Road kolem Padangu a kolem radnice.

Cesta pak vede na most Anderson Bridge, kolem hotelu Fullerton a těsnou levotočivou zatáčkou na Esplanade Drive vedle parku Merlion. Za Esplanade se napojí na Raffles Avenue a střihne si to doprava až před The Float v Marina Bay a vrátí se do prostoru boxů po další dočasné silnici kolem Singapore Flyer. Uspořádání trati je unikátní v tom, že mezi zatáčkami 18 a 19 vozy závodí pod částí tribuny Plovoucí plošiny.

Trať byla jezdci F1 kritizována jako příliš hrbolatá. Lewis Hamilton poznamenal, že je dvakrát těžší než pouliční okruh v Monaku a velmi fyzicky náročná - vyžaduje dvakrát více energie na jedno kolo.

Další jezdci, včetně Sébastiena Bourdaise a Fernanda Alonsa, vyjádřili své obavy z vysokých a ostrých obrubníků v zatáčce 13 a v šikaně v 10. zatáčce pouličního okruhu. Jezdci se obávali, že náraz do těchto nerovností by mohl způsobit poškození vozu. Obávali se také, že by je nerovnosti mohly přinutit narazit do zdi na vnější straně zatáčky. V reakci na připomínky jezdců nařídil ředitel závodu a bezpečnostní delegát FIA Charlie Whiting úpravu vysokých obrubníků ve vlásenkové zatáčce č. 10 v Singapuru.

Několik jezdců označilo vjezd do boxové uličky za "obtížný a neuvěřitelně nebezpečný". Nelíbil se jim rychlý charakter zatáček, ve kterých se nachází boxová ulička. Před sobotní oficiální kvalifikací byl tedy vjezd do boxů upraven.

V březnu 2009 byly pojmenovány tři zatáčky okruhu. Zatáčka 1 byla pojmenována Sheares podle Benjamina Henryho Shearese, druhého prezidenta Singapuru. Zatáčka 7 byla pojmenována Memorial, protože se nachází v blízkosti civilního památníku z druhé světové války. Zatáčka 10 byla pojmenována Singapore Sling.

Otázky a odpovědi

Otázka: Jaké jsou souřadnice okruhu Marina Bay Street?

Odpověď: Souřadnice Marina Bay Street Circuit jsou 1°17′29.05″N 103°51′50.93″E.

Q: Co je Marina Bay Street Circuit?

A: Marina Bay Street Circuit je pouliční okruh kolem Marina Bay, na kterém se jezdí Velká cena Singapuru.

Otázka: Jak dlouhý je okruh Marina Bay Street Circuit?

A: Marina Bay Street Circuit je dlouhý 5,073 km (3,15 míle).

Otázka: Jaký je designový styl okruhu Marina Bay Street Circuit?

Odpověď: Styl designu okruhu Marina Bay Street Circuit je podobný jako u Velké ceny Monaka, protože přiléhá k přístavu.

Otázka: Kdo byl původním projektantem okruhu Marina Bay Street Circuit?

Odpověď: Původním projektantem okruhu Marina Bay Street Circuit byl Hermann Tilke.

Otázka: Kdo upravil původní návrh okruhu Marina Bay Street Circuit?

Odpověď: Upravený návrh okruhu Marina Bay Street Circuit provedla společnost KBR Inc.

Otázka: Jaký je účel okruhu Marina Bay Street Circuit?

Odpověď: Účelem okruhu Marina Bay Street Circuit je pořádání Velké ceny Singapuru.