Džibutsko na Letních olympijských hrách 1988

Džibutsko se zúčastnilo Letních olympijských her 1988 v jihokorejském Soulu. Bylo to podruhé, co se Džibutsko zúčastnilo olympijských her. Džibutsko na tuto olympiádu vyslalo šest sportovců. Vyslali: Hoche Yaya Aden, Ismael Hassan, Talal Omar Abdillahi, Hussein Ahmed Salah, Omar Moussa a Robleh Ali Adou. Všichni kromě Robleha Aliho Adoua soutěžili v atletických disciplínách. Robleh Ali Adou soutěžil v plachtění.

Medailisté

Před touto olympiádou nezískalo Džibutsko žádnou medaili. První olympijskou medaili získal Hussein Ahmed Salah. Ahmed Salah získal bronzovou medaili v maratonu mužů. Ahmed Salah získal medaili s časem dvě hodiny, deset minut a padesát devět sekund a za zlatou medailí zaostal o pouhých dvacet sedm sekund. Ahmed Salah dokončil kvalifikaci na tuto disciplínu v čase 2:07:07, čímž překonal dosavadní světový rekord 2:07:12. Rekord překonal také Carlos Lopes, který doběhl rychleji než Salah. Lopes se stal novým světovým rekordmanem.

Atletika

Na olympijské hry odjelo pět atletů z Dijibouti, aby se zúčastnili atletických soutěží. Byli to: Hoche Yaya Aden, Ismael Hassan, Talal Omar Abdillahi, Hussein Ahmed Salah a Omar Moussa. Pro Adena, Hassana, Abdillahiho a Moussu to byly první letní olympijské hry. Salah se zúčastnil Letních olympijských her 1984 v Los Angeles.

Hoche Yaya Aden startoval v běhu na 1500 metrů, kde skončil dvanáctý. Do dalšího kola nepostoupil. Medaile získaly Keňa, Velká Británie a Východní Německo.

Ismael Hassan startoval v běhu na 5000 metrů, kde skončil čtrnáctý. Do dalšího kola nepostoupil. Medaile získaly Keňa, Západní Německo a Východní Německo.

Otázky a odpovědi

Otázka: Zúčastnilo se Džibutsko Letních olympijských her 1988?

Odpověď: Ano, Džibutsko se zúčastnilo Letních olympijských her 1988 v jihokorejském Soulu.

Otázka: Kolik sportovců Džibutsko na olympijské hry vyslalo?

Odpověď: Džibutsko vyslalo na olympijské hry šest sportovců.

Otázka: Kdo jsou sportovci, které Džibutsko vyslalo na olympijské hry?

Odpověď: Sportovci, které Džibutsko vyslalo na olympijské hry, byli Hoche Yaya Aden, Ismael Hassan, Talal Omar Abdillahi, Hussein Ahmed Salah, Omar Moussa a Robleh Ali Adou.

Otázka: Kolik z těchto sportovců soutěžilo v atletických disciplínách?

Odpověď: Všichni atleti kromě Robleha Aliho Adoua soutěžili v atletických disciplínách.

Otázka: V jakém sportu závodil Robleh Ali Adou?

Odpověď: Robleh Ali Adou závodil v plachtění.

Otázka: Bylo to poprvé, co Džibutsko jelo na olympijské hry?

Odpověď: Ne, Džibutsko jelo na olympijské hry podruhé.

Otázka: Kde se konaly letní olympijské hry v roce 1988?

Odpověď: Letní olympijské hry 1988 se konaly v Soulu v Jižní Koreji.