Super Bowl XX

Super Bowl XX byl dvacátým odehraným Super Bowlem. Zápas se hrál 26. ledna 1986 v louisianském Superdome. Utkání se odehrálo mezi týmy Chicago Bears (15-1) z NFC a New England Patriots (11-5) z AFC. Hymnu zápasu přednesl Wynton Marsalis a v poločasové přestávce hrála skupina Up With People. Bears vyhráli svůj první Super Bowl 46:10, ale do Bílého domu se nedostali kvůli výbuchu raketoplánu Challenger. V roce 2010 se Bears do Bílého domu vydali, i když Walter Payton a Dave Duerson se kvůli své smrti nezúčastnili.

Hra

Zápas začal pro Medvědy špatně, když Walter Payton ztratil míč a New England získala míč. Kopající Tony Franklin pak skóroval jako první za Patriots. Později skórovali i Bears, když Kevin Butler dal dva góly a poté skóroval Matt Suhey. Ve 2. čtvrtině vstřelil touchdown Jim McMahon a poté Butler kopl další field goal. Ve 3. čtvrtině pak Bears vstřelili 3 touchdowny a ve 4. čtvrtině měla New England konečně vstřelit touchdown, ale quarterback Patriots Steve Grogan byl v end zóně vyloučen za 2 body.