Mistrovství světa v plážovém fotbale

Světový pohár FIFA v plážovém fotbale je mezinárodní soutěž v plážovém fotbale. Hrají ji mužské národní týmy členů FIFA, celosvětového orgánu tohoto sportu.

Turnaj byl založen v roce 1995 jako mistrovství světa v plážovém fotbale. V následujících deseti letech se konal každý rok pod kontrolou Beach Soccer Worldwide. Protože popularita a růst tohoto sportu rychle rostly, měla FIFA zájem o kontrolu nad turnajem, převzala ho a také změnila název, aby se stal oficiálním turnajem FIFA. Od roku 2009 se turnaj koná každé dva roky.

Poslední ročník se konal v portugalském Espinhu. Portugalsko se stalo podruhé mistrem, poprvé pod kontrolou FIFA, když ve finále porazilo Tahiti 5:3.

Otázky a odpovědi

Otázka: Co je to mistrovství světa v plážovém fotbale FIFA?

Odpověď: Mistrovství světa v plážovém fotbale FIFA je mezinárodní soutěž v plážovém fotbale, kterou hrají mužské národní týmy.

Otázka: Kdo řídí Světový pohár FIFA v plážovém fotbale?

Odpověď: Světový pohár FIFA v plážovém fotbale řídí FIFA, celosvětový orgán tohoto sportu.

Otázka: Kdy byl turnaj založen?

Odpověď: Turnaj byl založen v roce 1995 jako mistrovství světa v plážovém fotbale.

Otázka: Kdo řídil turnaj předtím, než ho převzala FIFA?

Odpověď: Předtím, než turnaj převzala FIFA, jej řídila organizace Beach Soccer Worldwide.

Otázka: Proč chtěla FIFA turnaj kontrolovat?

Odpověď: FIFA měla zájem o kontrolu nad turnajem kvůli rostoucí popularitě a růstu tohoto sportu.

Otázka: Jak často se mistrovství světa FIFA v plážovém fotbale koná?

Odpověď: Od roku 2009 se turnaj koná každé dva roky.

Otázka: Kdo se stal vítězem posledního ročníku Světového poháru FIFA v plážovém fotbale?

Odpověď: Podruhé se mistrem stalo Portugalsko, poprvé pod kontrolou FIFA, poté, co ve finále porazilo Tahiti 5:3. Vítězství si odneslo Portugalsko.