Ředitel Ústřední zpravodajské služby

Ředitel Ústřední zpravodajské služby (D/CIA) je šéfem Ústřední zpravodajské služby, která je součástí zpravodajské komunity Spojených států. Je podřízen řediteli Národního zpravodajství (DNI).

Řediteli je nápomocen zástupce ředitele Ústřední zpravodajské služby. Ředitele jmenuje prezident se souhlasným nebo nesouhlasným doporučením ředitele Národního zpravodajství a musí být potvrzen většinou hlasů Senátu.

Seznam ředitelů

Následuje seznam ředitelů Ústřední zpravodajské služby (v chronologickém pořadí).

Ředitel

Funkční období

Předseda(é), který(í) působil(i) v době

 

Postavení se podařilo řediteli Ústřední zpravodajské služby

 

Porter Goss

21. dubna 2005 - 26. května 2006

George W. Bush

 

Michael Hayden

30. května 2006 - 12. února 2009

Barack Obama

Leon Panetta

13. února 2009 - 1. července 2011

 

Michael Morell
Působení na

1. července 2011 - 6. září 2011

 

David Petraeus

6. září 2011 - 9. listopadu 2012

 

Michael Morell
Působení na

9. listopadu 2012 - 8. března 2013

 

John Brennan

8. března 2013 - 20. ledna 2017

 

Park Meroe
Jednání

20. ledna 2017 - 23. ledna 2017

Donald Trump

 

Mike Pompeo

23. ledna 2017 - 26. dubna 2018

 

Gina Haspelová

Od 26. dubna 2018

 


AlegsaOnline.com - 2020 / 2022 - License CC3