Michael Schumacher

Michael Schumacher (narozen 3. ledna 1969 v Hürthu u Kolína nad Rýnem) je německý jezdec formule 1. Získal sedm titulů mistra světa a má nejvíce vítězství ve Velkých cenách na světě. Tento šampion, kterému italští fanoušci Ferrari přezdívají campionissimo, je považován za nejpopulárnější německou osobnost na světě. Michaelův mladší bratr Ralf je rovněž jezdcem formule 1. Když byl malý, dal mu otec malou motokáru. Měla v sobě malý motor z motorky. Od té doby se o něj začal zajímat.

Kariéra před F1

V roce 1984 Michael vyhrál německé mistrovství v motokárách a získal mnoho dalších vítězství. V roce 1987 vyhrál mistrovství Německa a Evropy v motokárách. Schumacher se upsal závodnímu týmu Formule 3 Willa Webera a v roce 1990 vyhrál šampionát.

F1 kariéra

Jordánsko (1991)

Debut

Debutoval 25. srpna ve Velké ceně Belgie. Na mnoho fanoušků udělal dojem, když se kvalifikoval na 7. místo na trati, kde nikdy předtím nejel s horším vozem. Na startu spálil spojku a odstoupil.

Benetton (1991-1995)

Benetton ho rychle získal a ve Velké ceně Itálie skončil na pátém místě. Následovalo 6. místo v Portugalsku a na tehdy novém okruhu Catalunya ve Španělsku. Poté havaroval v Japonsku a v závěrečném závodě sezóny v Austrálii se v přívalovém dešti roztočil. V šesti závodech, do kterých nastoupil, získal 4 body a 14. místo v šampionátu.

1992

Sezonu zahájil dobře, když v Jižní Africe obsadil 4. místo a následně se poprvé umístil na stupních vítězů, a to na 3. místě ve Velké ceně Mexika. Následovalo další 3. místo v Brazílii a 2. místo ve Španělsku. V San Marinu havaroval, poté dojel 4. v Monaku a 2. v Kanadě. Na Velké ceně Francie se v dešti roztočil a v Británii skončil čtvrtý a v Německu třetí. V Maďarsku opět odstoupil, ale ve Spa Francorchamps, kde debutoval, závod ovlivněný deštěm vyhrál. V Itálii dojel třetí, v Portugalsku sedmý, v Japonsku odstoupil a v Austrálii obsadil druhé místo. Sezonu zakončil na celkovém 3. místě (před Sennou) s celkovým počtem 53 bodů.

1993

Williams dominoval sezóně se svým aktivním zavěšením a Benetton rychle vyrobil podobné zavěšení, aby se mu vyrovnal. Schumacher vyhrál Velkou cenu Portugalska a devětkrát skončil na stupních vítězů. Se 7 odstoupeními však nedosáhl na 3. místo v šampionátu.

Comeback 2010-2012

V roce 2010 se Schumacher vrátil do F1 s týmem Mercedes. V týmu strávil celkem 3 roky, během nichž získal 1 pole position (bylo mu odebráno kvůli penalizaci), 1 nejrychlejší kolo a 1 pódium. Pro rok 2013 byl nahrazen Lewisem Hamiltonem, takže opět ukončil kariéru.

2013 nehoda na lyžích

V prosinci 2013 utrpěl Schumacher po nehodě na lyžích ve Francii zranění hlavy.

Otázky a odpovědi

Otázka: Kdo je Michael Schumacher?

Odpověď: Michael Schumacher je německý jezdec Formule 1, který je všeobecně považován za nejlepšího jezdce Formule 1 všech dob.

Otázka: Kdy se narodil?

Odpověď: Narodil se 3. ledna 1969 v Hürthu u Kolína nad Rýnem.

Otázka: Kolik titulů mistra světa získal?

Odpověď: Získal sedm titulů mistra světa.

Otázka: Jakou přezdívku má mezi italskými fanoušky Ferrari?

Odpověď: Italští fanoušci Ferrari mu přezdívají campionissimo.

Otázka: Je Michaelův bratr také jezdcem formule 1?

Odpověď: Ano, jeho mladší bratr Ralf je také jezdcem Formule 1.
Otázka: Jak se Michael začal zajímat o závodění, když byl malý? Odpověď: Jeho otec mu dal malou motokáru s malým motorkářským motorem a od té doby se začal zajímat o závodění.