Sezóna 2007 New York Giants

Sezóna 2007 byla 83. sezónou týmu New York Giants v Národní fotbalové lize. Skončila s bilancí 10 výher a 6 porážek. Skončili na druhém místě ve východní části NFC. V play-off získali páté místo.

Giants se v této sezóně dostali do play-off. První zápas play-off se odehrál proti čtvrtému týmu Tampa Bay Buccaneers. Hrálo se na stadionu Raymond James Stadium v Tampě na Floridě. Giants tento zápas vyhráli 24:14. Ani jeden z týmů se nepotkal v základní části ani v předsezónním období. Další 3 zápasy byly soupeři, se kterými se utkali v základní části.

Druhý zápas play-off se odehrál proti týmu Dallas Cowboys. Hrálo se na Texas Stadium v Irvingu ve státě Texas. Giants předchozí dva zápasy s Cowboys prohráli, ale tentokrát vyhráli 21:17. Tony Romo v závěru zápasu hodil interception.

Třetí zápas play-off se odehrál proti druhému týmu Green Bay Packers. Hrálo se na hřišti Lambeau Field v Green Bay ve Wisconsinu. Brett Favre v prodloužení hodil interception Coreymu Websterovi. Toto zachycení je Favreho poslední přihrávkou v dresu Packerů. Giants vyhráli 23:20.

V Super Bowlu XLII hráli Giants proti New England Patriots. Patriots dokončili základní část bez porážky a byli velkými favority. Zápas se zapsal do historie díky "Helmet Catch", kdy David Tyree ve čtvrté čtvrtině chytil míč proti své helmě. Giants vyhráli 17:14. Zápas byl pro Patriots nepříjemný. Zabránil tomu, aby se Patriots stali prvním týmem NFL s bilancí 19-0.

Tým byl prvním účastníkem mezinárodní série NFL, který vyhrál Super Bowl. V International Series hráli s Miami Dolphins. Byl to první zápas, který se hrál v Londýně.

Giants v roce 2007 byli prvním týmem NFC, který vyhrál tři zápasy na cestách, o tři roky později je následovali Green Bay Packers.

Ve dvou zápasech play-off nastoupili Giants v modrých dresech proti Tampě Bay a Dallasu.

Obři z roku 2007 si připomínají příběh cinderalla.